Duchowa uczta – ks. Tomasz Mizyk

Wzniesienie się na szczyt Jasnej Góry to marzenie wielu pielgrzymów z całej Polski. Tysiące ludzi co roku wyrusza w tę niezwykłą podróż, by złożyć swoje modlitwy i prośby przed Matką Bożą Częstochowską. Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę w tym roku wyruszy już po raz trzydziesty drugi. Będzie to niezwykła podróż, duchowa uczta przy boku Maryi, która pozostawi niezapomniane wspomnienia na całe życie.

Wielu z nas z pewnością kojarzy magiczny klimat pielgrzymek. To czas modlitwy, zadumy, ale także spotkań i dzielenia się doświadczeniami z innymi pielgrzymami. Z każdym przemierzonym kilometrem do tronu Jasnogórskiej Pani odkrywamy i poznajemy na nowo siebie, a każdy krok, który podejmujemy, zbliża nas do celu i wzmacnia naszą wiarę.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę to doskonała okazja, aby doświadczyć nie tylko siły duchowej, ale także jedności i wspólnoty. Spotkamy tam ludzi o różnych historiach życiowych, z różnymi troskami i radościami, ale zawsze jednoczących się w jednym celu – oddawaniu czci Matce Bożej. To nie tylko duchowe doświadczenie, ale również okazja do zawarcia nowych przyjaźni i spotkania osób, które podzielają nasze wartości. (…)

ks. Tomasz Mizyk, przewodnik grupy kaszubskiej

Więcej przeczytasz w 15. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [23 i 30 lipca 2023 R. XXXIV Nr 15 (878)], str. 20-22

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *