Św. Antoni – opiekun życia – Zdzisław J. Kijas OFMConv

Mimo upływu lat św. Antoni nie przestaje żyć w pobożności i modlitwie wiernych. Nie przestaje też przychodzić z pomocą tym, którzy jej u niego szukają w sytuacjach po ludzku beznadziejnych, proszą go o materialne lub duchowe wsparcie, zwracają się do niego o współczucie lub mądrość w rozwiązaniu życiowych trudnościach, zabiegają o rozwiązanie spraw zagmatwanych, o niepogubienie się na krętych drogach życia czy wybrania właściwego kierunku na licznych skrzyżowaniach codzienności.

Św. Antoni przychodzi nam z pomocą, przekonując jednocześnie, że to sam Bóg w swojej łaskawości okazuje miłosierdzie, chcąc nas wybawić od złego i przyciągnąć do siebie. Przekonuje swoich licznych i wiernych czcicieli słowami apostoła Piotra: „To niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy” (Dz 4,10). (…)

Zdzisław J. Kijas OFMConv

Więcej przeczytasz w 12. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [11 i 18 czerwca 2023 R. XXXIV Nr 12 (875)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *