Ksiądz od owieczek – rozmowa z ks. Mateuszem Draszanowskim z parafii w Szczodrowie

„Dzięki tym owcom coraz lepiej rozumiem Ewangelię o Dobrym Pasterzu – że pasterz ma owce, a one mają pasterza. A to z kolei pomaga mi budować lepsze relacje z ludźmi, z którymi tu żyję. Nie wspominając już o tym, ile kazań przyszło mi do głowy w tej owczarni” – tak ks. Mateusz Draszanowski opowiada o swojej niezwykłej pasji i życiu w parafii w Szczodrowie.

Szczodrowo – mała wieś kociewska, około pięciuset mieszkańców, remiza, szkoła podstawowa i mały, ale przyciągający wzrok drewniany kościółek. „Nie mamy tu już nawet sklepu spożywczego, więc nie ma gdzie się spotkać i wymienić plotkami” – śmieje się ks. Mateusz Draszanowski, proboszcz tutejszej parafii św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Parafia liczy sześćset osób. Łączy mieszkańców Szczodrowa, Nowego Wieca i części Guzów. „Przyznam, że kiedy tu przyjechałem w 2018 roku, podłamałem się. Co ja tu będę robił? Jak się tu, w tej maleńkiej wiosce, odnajdę? (…)

Więcej przeczytasz w 11. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [28 maja i 4 czerwca 2023 R. XXXIV Nr 11 (874)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *