Będziecie moimi świadkami – ks. Zbigniew Sobolewski

W tym roku Światowy Dzień Misyjny przypada 23 października. Święto to obchodzimy od 1926 roku. W tym roku towarzyszy mu hasło „Będziecie moimi świadkami”. W Polsce dzień ten inicjuje Tydzień Misyjny, w którym wierni modlą się za misje i wspierają misjonarzy swymi ofiarami. To doskonała okazja przypomnienia sobie, że z mocy chrztu św. wszyscy jesteśmy uczniami i misjonarzami Chrystusa.

Kościół, który założył Chrystus, to wspólnota misyjna. Żegnając się ze swymi uczniami, Pan powierzył im ważne zadanie: mają iść na krańce świata (czyli wszędzie) i głosić Jego Ewangelię tym, którzy jej nie znają. Będą tworzyć wspólnoty uczniów Chrystusa – wspólnoty wiary i braterskiej miłości. Chrystus chciał, aby ci, którzy uwierzą w Niego i pójdą za Nim, stali się Jego świadkami poprzez słowo i czyn.
Wierny temu zadaniu Kościół od wieków prowadzi swą misje w świecie. Także Kościół w Polsce ze swej natury stara się być misyjny. Obecnie w dziewięćdziesięciu dziewięciu krajach świata posługuje tysiąc osiemset misjonarek i misjonarzy z Polski. Cieszy to, że średnia wieku polskich misjonarzy jest stosunkowo niska, co oznacza, że będą mogli jeszcze pracować na placówkach misyjnych przez lata. (…)

ks. Zbigniew Sobolewski

Więcej przeczytasz w 21. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [16 i 23 października 2022 R. XXXIII Nr 21 (858)]

Dwutygodnik „Pielgrzym” można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

UWAGA – NOWOŚĆ!
Czasopismo do nabycia także w wersji elektronicznej (PDF)!

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *