Medjugorje, czyli fenomen duchowy – Jan Hlebowicz

„Jest to najistotniejsze orędzie od samego początku objawień w Medjugorje, ponieważ pokój jest fundamentem, na którym Matka Boża pragnie zasadzić drzewo życia (…). Skąd się biorą wojny? Pochodzą z ludzkiego serca, które nienawidzi, pożąda więcej, pragnie tego, co należy do innych” – mówił Ivan Dragićević, jeden z „widzących”.


24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići należącej do parafii Medjugorje grupie dzieci miała ukazać się Matka Boża. I chociaż do niewielkiego miasta leżącego w Bośni i Hercegowinie rokrocznie przybywa od 3,5 do 4 milionów pielgrzymów, Kościół katolicki wciąż bada prawdziwość tamtejszych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził. „Przede wszystkim problem jest taki, że objawienia według tak zwanych widzących wciąż trwają. Więc bardzo trudno jest wyrokować o objawieniach, które się nie skończyły, gdyż nie wiadomo, co jeszcze się wydarzy” – tłumaczył KAI śp. abp Henryk Hoser, od 2018 roku wizytator apostolski o charakterze specjalnym w Medjugorje. (…)

Jan Hlebowicz, publicysta, historyk, pracownik IPN Gdańsk

Więcej przeczytasz w 13. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [26 czerwca i 3 lipca 2022 R. XXXIII Nr 13 (850)]Numer 13/2022 dwutygodnika „Pielgrzym” w wersji tradycyjnej (papierowej) można zakupić TUTAJ.

UWAGA – NOWOŚĆ!
Numer 13/2022 dwutygodnika „Pielgrzym” w wersji elektronicznej (PDF) można zakupić
TUTAJ.


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *