Miejsca związane z dzieciństwem Jezusa – ks. Wojciech Kardyś

Na kartach Ewangelii według św. Mateusza i św. Łukasza (w dwóch pierwszych rozdziałach) możemy przeczytać relacje o narodzinach i dzieciństwie Jezusa. W niniejszym artykule proponuję przyjrzeć się miejscom, w których przebywał nasz Zbawiciel, kiedy był dzieckiem.

REKLAMA


Pierwszym miejscem związanym z niemowlęctwem Chrystusa, jakie pewnie każdemu automatycznie przychodzi na myśl, jest Betlejem. Tam właśnie przyszedł On na świat. Pomijam jednak to położone niecałe dziesięć kilometrów na południe od Jerozolimy miasteczko, jako że było ono przedmiotem osobnego artykułu, jaki ukazał się w poprzednim numerze „Pielgrzyma” (26/2021).

Jerozolima
Nie można pominąć Jerozolimy, stolicy państwa Izrael, gdzie wznosiła się świątynia. Miasto pojawia się najpierw w relacji św. Mateusza opisującego przybycie mędrców. Owi tajemniczy wędrowcy ze Wschodu, podążając za gwiazdą (a już zrozumieli, że zmierzają do nowo narodzonego Króla Żydowskiego), pojawili się najpierw w Jerozolimie. Wypytywali króla Heroda o miejsce narodzin Mesjasza. (…)

ks. Wojciech Kardyś


Więcej przeczytasz w 1. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [9 i 16 stycznia 2022 R. XXXIII Nr 1 (838)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (01/2022) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-262021/287


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *