Dlaczego nie zapomnę? – ks. Andrzej Szopiński

Jesienna aura i przyroda przygotowująca się do zimowego odpoczynku przypominają prawdę o przemijaniu. Świat przemija. Życie ludzkie również. Nasze listopadowe modlitewne nawiedzanie cmentarzy jest tego dowodem.

REKLAMA


Nigdy jednak odejścia ludzi, szczególnie tych bliskich, nie pozostają bez echa w naszym życiu. Oni nie odchodzą bezpowrotnie – pragniemy bowiem spotkać się z nimi w tajemnicy zmartwychwstania. Natomiast tu, na ziemi, zostawiają po sobie ślad swojego życia, zaangażowania, przyjaźni.

22 października odszedł do domu Ojca ks. inf. Stanisław Grunt. Ślad jego życia i przeogromnej, szerokiej działalności pozostanie na zawsze w ludzkich sercach i w wielu dokonaniach. Każdy ma prawo po swojemu i bardzo osobiście wspominać księdza infułata. I ja próbuję tego nieudolnie dokonać.

Rok 1983. Po raz pierwszy udałem się na Pieszą Pomorską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Ks. Grunt nie tylko pielgrzymował wtedy z grupą fordońską, ale również przygotowywał materiały formacyjne na czas tych rekolekcji w drodze. Tak było przez kilka pięknych lat. (…)

ks. Andrzej Szopiński


Więcej przeczytasz w 23. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [14 i 21 listopada 2021 R. XXXII Nr 23 (834)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (23/2021) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-222021/287


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *