Czy jestem stróżem brata mego? – ks. Waldemar Cisło

Według wszystkich danych organizacji zajmujących się wolnością religijną chrześcijaństwo jest nadal najbardziej prześladowaną religią na świecie.

REKLAMA


Chociaż odstępujemy już od statystyk, które podają dokładne liczby, przypomnijmy, że przez wiele lat w oparciu o raporty, jakie spływały do Watykanu, podawano, że rocznie ginie za wiarę około 170 tysięcy chrześcijan. Przyjmując tę liczbę, co trzy minuty ginie jeden chrześcijanin tylko za to, że jest wyznawcą Chrystusa. Późniejsze raporty podawały znacznie mniejszą liczbę, niemniej jednak jest to zawsze za dużo o każdą osobę zabitą ze względu na wyznawaną wiarę.

Przyczyny prześladowania
Kiedy pytamy o przyczyny prześladowania chrześcijan, to wskazujemy zasadniczo trzy: radykalny islam (Nigeria, Afganistan, Pakistan), reżimy totalitarne (Korea Północna, Erytrea), ekstremizmy religijne, z jakimi mieliśmy do czynienie w Orissie (Indie).
Radykalny islam najbardziej dramatyczne oblicze pokazał podczas wojny w Syrii i Iraku, gdzie mieliśmy do czynienia z jednym z najbardziej okrutnych konfliktów. Tak zwane Państwo Islamskie, wprowadzając swój terror na okupowanych terenach, stosowało najokrutniejsze metody konwersji. Młodych ludzi stawiano przed wyborem przejścia na islam lub śmierć. (…)

ks. Waldemar Cisło


Więcej przeczytasz w 23. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [14 i 21 listopada 2021 R. XXXII Nr 23 (834)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (23/2021) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-222021/287


 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *