Najważniejsze jest Serce – Wincenty Łaszewski

Przed nami jedna z niewielu postaci, które od razu kojarzymy z objawieniami Jezusa. Nic dziwnego. Spotkaniom Małgorzaty Alacoque ze Zbawicielem zawdzięczamy dziewięć pierwszych piątków, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w oktawie po Bożym Ciele, Godzinę Świętą, nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu i fakt, że jeszcze w poprzednim pokoleniu obraz Serca Jezusowego obecny był w każdym katolickim domu. Niemało jak na jedną osobę, która żyła zaledwie czterdzieści trzy lata i była mniszką zamkniętą w klauzurowym klasztorze.

REKLAMA


Trochę o niej wiemy, prawda? Przychodzi na świat w 1647 roku, odejdzie z niego w 1690. Ma cztery objawienia określane mianem „wielkich”, w których Jezus przekazuje jej treść nabożeństwa do swego Serca. To one zawierają dwanaście niezwykłych obietnic dla tych, którzy będą je praktykować. Zbawiciel zapewnia na przykład: „Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie, zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach, będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach…”.
A może warto na chwilę opuścić ten główny nurt? Może zajrzyjmy w jej inne spotkania z Jezusem? Wprawdzie nie mają one przymiotnika „wielkie”, ale ich znaczenie wcale jest nie mniejsze. I są fascynujące. (…)

Wincenty Łaszewski


Więcej przeczytasz w 22. numerze dwutygodnika „Pielgrzym” [31 października i 7 listopada 2021 R. XXXII Nr 22 (833)]

TUTAJ można zakupić najnowszy (22/2021) numer dwutygodnika „Pielgrzym”:
https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Pielgrzym-222021/287


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *