Rower jest wielce OK

O zaletach zdrowotnych jazdy na rowerze przekonują fizjoterapeuci, o pozytywnym wpływie na środowisko – ekolodzy. Nasze portfele wskazują na oszczędności, a nasze odczucia krążą wokół czystej przyjemności, poczucia wolności i niezależności. Podczas wycieczek rowerowych poznajemy świat i innych ludzi. Zdaje się, że rower przynosi nam same korzyści.

REKLAMA

O jeździe na rowerze wypowiadają się pozytywnie lekarze przeróżnych specjalizacji: fizjolodzy, ortopedzi, kardiolodzy, dietetycy, a także psycholodzy i psychoterapeuci. Regularna aktywność fizyczna świetnie wpływa na ogólną wydolność naszego organizmu, czyli mówiąc po prostu, na naszą zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego bez objawów zmęczenia.

Korzyści zdrowotne
Lekarze ogólni uspokajają, że na rowerze możemy jeździć, nawet gdy mamy katar czy lekkie przeziębienie. Jazda na rowerze zwiększa aktywność limfocytów, co przekłada się na poprawę ogólnej odporności. Kardiolodzy przekonują, że aktywność rowerowa, jak każda forma wysiłku fizycznego, zmniejsza ryzyko chorób wieńcowych – podczas jazdy stale dotleniamy krew poprzez głębokie, swobodne oddychanie. (…)

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze dwutygodnika Pielgrzym (9/2019)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *