A co na to lekarz?

Leczy pacjentów, prowadzi popularny blog „Doktorek radzi”, jest stale obecny w mediach. W konkursie Hipokrates Mazowsza 2019 został Pediatrą Roku. Jest też zwycięzcą jednej z edycji programu „Bitwa o dom”. Z Łukaszem Durajskim, lekarzem pracującym w Klinice Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, rozmawia Iwona Demska.

REKLAMA


– Jest Pan chyba najbardziej zapracowanym lekarzem w Polsce. Jak nie gabinet, to media, wyjazdy z ekipami telewizyjnymi na plany zdjęciowe różnych programów. Do tego szkolenia i książka „Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną”, która niedawno ukazała się na rynku. Czas nie jest przecież z gumy.

– (śmiech) Po prostu kocham swój zawód. Te zagraniczne wyjazdy odbywają się dlatego, że przeszedłem kurs w Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży. To zresztą coraz prężniej rozwijająca się i potrzebna gałąź medycyny, podróżujemy przecież na potęgę i to w różnych kierunkach. A wracając do mediów – rzeczywiście, dość mocno się w nich udzielam. Nawet od czasu do czasu słyszę określenie „celebryta”. Nie chciałbym być tak określany, bo moja aktywność medialna ma charakter misyjny i daje mi szansę podzielenia się wiedzą, z której – jak wiem – pacjenci korzystają. Cieszy mnie też fakt, że coraz więcej moich koleżanek i kolegów po fachu udziela się w social mediach, programach telewizyjnych i radiowych. To, mam nadzieję, pomoże odwrócić pewne niepokojące trendy i obalić mity, które szkodzą nam wszystkim. (…)


Więcej przeczytasz w najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” (23/2019).

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *