11/2018

Biegnij, Jacek, biegnij!

Jest jednym spośród trzydziestu Polaków, którzy do tej pory zdobyli Koronę Maratonów Ziemi. Po raz pierwszy pobiegł w Paryżu, potem brał udział w maratonach na pozostałych sześciu kontynentach. Ostatnim w marcu tego roku – była Antarktyda. Z Jackiem Staniszewskim, na…

Kiedy cierpią więzy krwi

Znane jest powiedzenie, że „z rodziną najlepiej wychodzi się na fotografii”. Zawsze się można odciąć (sic!). Na ile sprawdza się ono w naszym życiu?

Młode pędy sosny w kuchni

Sosna to symbol zdrowia, długowieczności, męstwa i zwycięstwa. Wpływa prozdrowotnie na cały organizm, dostarcza wielu witamin, minerałów, bioflawonoidów oraz fitoestrogenów. A syrop z pędów sosny to jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów na przeziębienia.

Pochwała codzienności

Nowo narodzone dziecko jest dla swoich rodziców największym cudem świata. We wzajemnym przebywaniu ze sobą wydarza się wiele rzeczy delikatnych, nieuchwytnych, a jednocześnie nadających głęboki sens naszemu życiu. O tym, jaka siła drzemie w prozie codziennego dnia, opowiada Marta Ryng,…

RODO w Kościele

W ostatnich tygodniach środki społecznego przekazu informują o wejściu w życie rozporządzenia RODO, które według jednych może bardzo utrudnić funkcjonowanie przedsiębiorców, organizacji i instytucji, a według innych zapewni ludziom prawdziwą ochronę prywatności. Rzeczywiście 25 maja 2018 roku w Polsce i całej…

SŁABOŚĆ – DWA OBRAZY

Co więc mamy czynić? Otworzyć szeroko oczy i serce na drugiego człowieka, przypomnieć sobie, że jako chrześcijanie jesteśmy wspólnotą. Wtedy naprawdę zaczną dziać się cuda.

smaki dzieciństwa

Im dłużej żyjemy, tym mniej nowych smaków – a może i w ogóle nowości – jest w stanie nas zaskoczyć. Wynika to z tego, że wielu kuchni i z wielu garnków już próbowaliśmy…

Umiłowani synowie Niepokalanej

Jak Chrystus stał się dla nas człowiekiem, tak wybrani przez Boga ludzie na mocy sakramentu święceń stają się dla Kościoła i świata ambasadorami Boskich spraw.

Wasza Książęca Mość?

Przez stulecia dwory i pałace były ostojami narodowych tradycji, a także walki z zaborcami. Dziś większość stoi opuszczona, zapomniana i zdewastowana. Za kilka lat mogą bezpowrotnie zniknąć z polskiego i pomorskiego krajobrazu.