Maleńka Miłość

Ewangelie nic nie mówią nam o okolicznościach narodzin Łazarza, Barabasza czy Judasza Iskarioty. Nic nie wiemy na temat ich wzrastania i wydarzeń, które wpłynęły na ich dorosłe życie.

REKLAMA

Nie znamy imion ich rodziców ani ich marzeń co do przyszłości ich synów. Wiemy jednak, że Jezus z Nazaretu, o którego narodzeniu i dzieciństwie Ewangelie wspominają, odmienił ich życie.

Historie życia Łazarza, Barabasza i Judasza połączyła maleńka Miłość, którą tak łatwo odrzucić, a która tak wiele może zmienić. Co wiemy o nich z Ewangelii?Łazarz z Betanii

Św. Łukasz opisuje ciekawą sytuację. Scena rozgrywa się w domu faryzeusza imieniem Szymon (Łk 7,36.40). Czytamy: „Kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że jest gościem w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku, i (…) płacząc, zaczęła łzami oblewać Jego nogi i włosami swej głowy je wycierać. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem” (37–38). Czy zachowanie takie było na tyle „mało oryginalne”, że mogło powtarzać się w życiu Jezusa więcej razy? (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *