24/2017

Historia z happy endem

Iza i Karina – dwie siostry, które długo nie wiedziały o swoim istnieniu. Spotkały się po latach. Teraz mają sobie wiele do opowiedzenia.

Jezuickie flirty króla Jana Kazimierza

Nie widząc dla siebie szans w przestrzeni politycznej, a może z faktycznej pobożności, udał się do Loretto we Włoszech, gdzie rozpoczął nowicjat w zakonie jezuitów.

Kobiecy dywizjon

Pamiętam swoje wielkie zdziwienie i niedowierzanie, kiedy dowiedziałam się, jak młodzi byli polscy lotnicy walczący podczas II wojny światowej.

Napięcia w basenie jeziora Czad

Jezioro Czad, położone w sercu Afryki, od ponad tysiąca lat było świadkiem tworzenia się w swoich okolicach wielu organizmów państwowych i związanej z tym walki o władzę.

Niezwykłe owoce – gruszki

Niesamowicie aromatyczne, soczyste, przyciągające wzrok, zachwycające kolorystyką, cudne organoleptycznie i bardzo plastyczne w codziennej kuchni, możemy je

Przygoda cię znajdzie

Przemek Corso, autor słynnych już powieści przygodowych o złodzieju i awanturniku Robercie Karczu, ukazujących się w Serii z Mustangiem, pracuje właśnie nad

Siostro, bracie, gdzie jesteś?

Kim jestem, skąd pochodzę, jacy byli moi bliscy? Te pytania zadają sobie dzieci w domach dziecka i rodzinach adopcyjnych. Większość z nich na pewnym etapie

STO LAT

Tak sobie życzymy w czasie spotkań urodzinowych, weselnych, jubileuszowych. To piękne życzenia i patrząc na wydłużający się przeciętny wiek ludzi – coraz częściej jak najbardziej realne. Jednak stulecie to nie tylko wiek, ale także okazja do świętowania rocznic ważnych wydarzeń.

Tiradito chyba mnie rozdwoi

Połączenie kompletnie odrębnych kultur i kulinarnych tradycji musi przypominać próbę zrobienia bigosu z wodorostów, manioku i kolibrów. A jednak nie.

WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS

Wielkie jest Boże Miłosierdzie i zaskakująca pomysłowość Ducha Świętego, ponieważ Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem diecezji toruńskiej.