Franciszek wśród nas

REKLAMA

Światowe Dni Młodzieży za nami. Kraków, Brzegi, Częstochowa, Łagiewniki i Auschwitz – to miejsca, w których Franciszek spotkał się z wiernymi podczas swojej pielgrzymki do Polski. Najwięcej uczestników – ok. 1,5 mln – zgromadziło się na mszy św. w Brzegach.

 

Pełen sukces – tak w dwóch słowach można streścić pielgrzymkę Ojca Świętego do Polski. Program wizyty wypełniony był po brzegi. Wszystkie punkty zostały zrealizowane. Było też kilka, choć niewiele, niespodzianek.

Papieski samolot włoskich linii lotniczych Alitalia wylądował na krakowskich Balicach bez przeszkód. Franciszek pojawił się na podstawionych schodach kilka chwil po godzinie 16. Tak – 27 lipca – rozpoczęła się pielgrzymka, która przeszła już do historii. Na Franciszka przed samolotem czekał prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą i kardynał Stanisław Dziwisz. Nieco dalej, przy specjalnym zadaszeniu oczekiwali przedstawiciele polskiego Kościoła, m.in. kard. Kazimierz Nycz, a także premier Beata Szydło i ministrowie. Powitanie w Balicach było krótkie, a papież w swoim samochodzie – granatowym volkswagenie golfie – odjechał na Wawel. To zresztą stanie się symbolem tej wizyty. Wbrew pozorom Papież częściej korzystał z volkswagena niż odkrytego papamobile. (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *