10/2016

ECS – najlepsze w Europie

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku otrzymało prestiżową Nagrodę Muzealną Rady Europy, która przyznawana jest od 1977 roku instytucjom szczególnie istotnym dla dziedzictwa „starego kontynentu”. Nigdy wcześniej żadna polska placówka muzealna nie została w ten sposób wyróżniona!

„Londyńczycy”

W Londynie mieszka około 170 tysięcy Polaków. Pracują, uczą się, wychowują dzieci. Wielu z nich żyje wiarą, a polskie parafie dbają o ich rozwój duchowy. O polskim duszpasterstwie w Londynie Patrycji Michońskiej-Dynek opowiada ks. prałat Stefan Wylężek – rektor Polskiej…

Muzyka z serca Kaszub

W Strzepczu – małej kaszubskiej wiosce, liczącej niewiele ponad siedmiuset mieszkańców, 4 czerwca już po raz drugi odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej Pater Noster. O organizacji festiwalu i popularyzowaniu polskiej i obcej twórczości chóralnej różnych epok z prorektorem Akademii…

Na śniadanie i na obiad

Sobota to taki dzień, kiedy mogę sobie z rana pofolgować. Mam tempo, jak średniej wielkości leniwiec. No i poświęcam bardzo dużo czasu na śniadanie.

Niania w podróży

Au pair – program wymiany edukacyjno-kulturowej dla młodych ludzi – to ekscytująca przygoda pozwalająca poznać interesującą kulturę obcych krajów, nauczyć się języka oraz nawiązać trwałe przyjaźnie z ludźmi z całego świata.

NIE CZEKAJMY, AŻ INNI POMOGĄ

W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia niezwykle ważne są uczynki miłosierne co do duszy i ciała. Caritas Polska pomaga wiele z tych uczynków zrealizować. Niech owocem Jubileuszu będą Szkolne i Parafialne Zespoły Caritas.

O miłości w rodzinie

Swoją drugą adhortację apostolską Papież Franciszek poświęcił rodzinie. Dokument został podpisany 19 marca 2016 roku w Uroczystość Świętego Józefa. Jest on pokłosiem III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów oraz XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów.

Pogrzeb Żołnierza Niezłomnego

Pułkownik Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” spoczął na warszawskich Powązkach. Bohaterskiego żołnierza pochowano z honorami 24 kwietnia. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób.

POMIĘDZY 1 A 3 MAJA

Te święta to dziwna zbitka tradycji i paradoksów. Pomiędzy obie wielkie daty wcisnęła się data 2 maja. I pojawia się kolejny paradoks. Pierwszy weekend majowy kusi nas chęcią wyruszenia w teren, inauguracją domowego grilla, śmiałkowie marzą o wyprawie kajakowej.