Pomysłowi Odyseusze

„Marzymy! Myślimy! Tworzymy!” – to dewiza młodych, kreatywnych ludzi, biorących udział

REKLAMA

w Odysei Umysłu, jednym z największych edukacyjnych projektów na świecie. W 25. edycji ogólnopolskiego finału konkursu, który w pierwszy weekend kwietnia odbył się w Gdyni, udział wzięło 215 kilkuosobowych zespołów z całej Polski. Do ścisłej czołówki, która będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych, dostało się 35 drużyn, w tym aż 15 z Pomorza!

„Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę

we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe” – twierdzi twórca tego niezwykłego programu edukacyjnego, dr C. Samuel Micklus. Program od 1978 roku rozwijany był w Stanach Zjednoczonych, później docierając właściwie na każdy kontynent. Obecnie w ponad dwudziestu krajach uczestniczy w nim co roku kilkaset tysięcy osób.

Od 2 do 3 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz w hali Gdynia Arena blisko 1,5 tysiąca uczniów z całej Polski udowodniło, że młode pokolenie potrafi kreatywnie myśleć i działać w duchu innowacji. Grupy, które współzawodniczyły podczas finału ogólnopolskiego, wyłoniono w toku regionalnych eliminacji. Uczestnicy największego w historii i zarazem jubileuszowego 25. Finału Ogólnopolskiej Odysei Umysłu podczas dwóch intensywnych dni prezentowali efekty swoich prac przed sędziami i publicznością. (…)

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *