Wiosna Kościoła

Od 13 do 26 grudnia diecezja pelplińska gościć będzie symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż Roku Świętego oraz ikonę Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego. O znaczeniu peregrynacji symboli z ks. Krzysztofem Dukielskim, zastępcą dyrektora Krajowego Biura Światowych Dni Młodzieży 2016, rozmawia Patrycja Michońska-Dynek.

REKLAMA

 

 

– „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie” – to słowa Jana Pawła II, które wypowiedział do młodzieży w 1984 roku, przekazując jej Krzyż Roku Świętego. Od ponad półtora roku ten właśnie Krzyż wraz z ikoną Matki Bożej przemierzają polskie miasta i wsie.

– Taka już jest tradycja, że symbole zawsze odwiedzają kraj, który organizuje Światowe Dni Młodzieży. Myślę, że dopiero po lipcu przyszłego roku odkryjemy, jak wielkiej łaski doświadczyliśmy. Wielu młodych pewnie jeszcze sobie tego nie uświadamia, ale kiedy w Krakowie w 2016 roku zobaczą, że gdzieś daleko w tłumie ten krzyż jest niesiony, przypomną sobie, że oni także byli blisko niego, że był w parafii, w szkole, że dotykali go i widzieli z bliska. Dostrzegą, jak bardzo jest poniszczony ludzkimi historiami. (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *