15/2015

Biblijne ślady modlitwy o uzdrowienie

W sercu człowieka znajduje się głęboko zakorzenione pragnienie szczęścia. Jest ono ściśle połączone z chęcią uwolnienia od cierpienia, które w różnej formie dotyka każdego. We wspólnocie Kościoła choroba i cierpienie stanowią uprzywilejowany moment modlitwy wyrażającej błaganie o przywrócenie zdrowia.

Co dalej ze starogardzkimi młynami?

Mieszkańcy Starogardu doskonale pamiętają wielki pożar zabytkowych młynów, który miał miejsce w maju 2013 roku. Dość szybko pojawiła się informacja o planowanych wyburzeniach pozostałości po zgliszczach. Do dziś nie zapadła żadna decyzja, obiekt niszczeje, a przecież ta architektoniczna i historyczna…

Dzieło to z Boga jest i dla Boga…

Ponad sto lat temu pewna młoda hrabianka straciła wzrok. Jej świat się nie skończył – wręcz przeciwnie – to był początek nowego życia i niezwykłego Dzieła, które trwa do dziś, i stale się rozwija.

Grunwald – żelazne widowisko

Tętent koni, szczęk oręża, huk armat i bojowy okrzyk z tysiąca gardeł – tak wygląda największa plenerowa inscenizacja bitwy. Prawdziwej bitwy. W rocznicę zwycięskiego boju Polaków nad Krzyżakami pod Grunwaldem co roku spotykają się miłośnicy średniowiecznej historii i tradycji.

Jezus na Narodowym

„Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” – to tegoroczne hasło rekolekcji „Jezus na Stadionie”. Po potężnym sukcesie, jakim były rekolekcje w 2013 roku, ugandyjski ksiądz o. John Baptist Bashobora znowu przyciąga tłumy.

Przecież wszystko jest w porządku…

Ileż razy słyszałeś pod swoim adresem: – Takiemu to dobrze… Jeszcze częściej myślałeś: – Też bym tak chciał jak on: mieszkać, pracować, być obrotnym, sprawnym… Być jak ona – szczupłą, szczęśliwą, mądrą… Niewiele widzisz, gdy widzisz tylko to, co widzisz.

SŁÓW KILKA O CZASIE

Czas to dar i zadanie. W okresie wakacji i urlopów uczymy się dobrze przeżywać czas, aby rozwijać swoje pasje, rozmawiać z Bogiem i pogłębiać relacje z rodziną i przyjaciółmi.

SZLAKIEM „ŁUPASZKI”

Piękne i bogate są nasze Bory. Bogate nie tylko w jagody, poziomki i grzyby, ale i historie, które są zawarte w wydarzeniach choćby takich jak działalność „Gryfa Pomorskiego” w okresie ostatniej wojny, czy powojenny szlak Niezłomnego Majora, „Jastrzębia”, „Żelaznego” i…

TU I TAM PODCZAS WAKACJI

Podczas wakacji próbujemy gdzieś wyjechać. Odwiedzamy stare i nowe miejsca. Na trasie naszej tegorocznej wędrówki był Licheń, Toruń i Górsk, który był dla nas wielkim odkryciem.