Słudzy na wzór Chrystusa

W sobotę, 23 maja br. biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił w pelplińskiej Bazylice katedralnej święceń prezbiteratu 12 diakonom.

REKLAMA

 

Potrzebę posługi kapłańskiej biskup pelpliński opisał w homilii wskazując na współczesne europejskie trendy, gdzie „buduje się własny porządek, często nie wspominając nawet o Panu Bogu”. Biskup zarzucił, że dzisiejszy świat tworzy prawa i konstytucje „dla tych, którzy nie znają krzyża Chrystusowego”. Wydawać się może, kontynuował hierarcha, że współczesny świat „udaje, że nie ma kościołów, że w domach nie ma świętych obrazów, a dzieci i starsi nie noszą na piersi medalików i krzyżyków”. W tym kontekście bp Kasyna apelował: „prośmy, by nasi neoprezbiterzy nie upodobnili się do świata ani w myśleniu, ani w stylu życia”. Do nowo święconych księży kaznodzieja, za papieżem Franciszkiem, kierował prośbę, aby „nie przyjmowali mentalności menadżera, ale sługi na wzór Jezusa”.

W zakończeniu hierarcha stwierdził: „kapłaństwo zawsze pozostaje w objęciach Krzyża, bo jest Chrystusowe” i dodał: „Odwagi! Stawajcie do służby Kościołowi i nieście pod Krzyż Zbawiciela troski Ludu Bożego, który zostanie wam powierzony”.

xis

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *