Kwiaty Kociewia rozkwitają

“Kobiety są kwiatami, bezustannie zwracają się do światła i jak kwiaty potrzebują słońca, aby się rozwinąć” – twierdzi Aleksander Dumas. W podobny sposób komplementuje płeć piękną wielu innych wybitnych literatów, choć zabiegów takich nie brakuje również w kulturze popularnej i ludowej. Na Kociewiu ten uroczy duet – kobiety i kwiaty – stał się fundamentem oryginalnej formy promocji regionu.

REKLAMA

Jak tylko o nich usłyszałam, z miejsca zakochałam się w ich nazwie, bo – w sposób naturalny – solidarnie, poczułam się jedną z nich. Nic dziwnego, dobre inicjatywy, zapał i pomysłowość w działaniu szybko zjednują sobie ludzi.

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia powstało 27 czerwca 2007 roku z inicjatywy Wydziału Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz Gminnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych. Podobno każdy sukces ma swojego ojca i matkę. Tak było i w tym przypadku. Pomysłodawczynią nazwy Stowarzyszenia jest Małgorzata Siemieńska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Jabłowie, zaś twórcą organizacji Jerzy Komorowski ze starogardzkiego starostwa.

Od roku 2009 Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia jest organizacją pożytku publicznego. Obecnie zrzesza ponad 220 pań z powiatu starogardzkiego, głównie członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. (…)

Anna Gniewkowska-Gracz

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *