14/2010

Rowerem po zdrowie

Jazda na rowerze to doskonały sposób na poprawienie ogólnej kondycji fizycznej, a także zachowanie zdrowia. Nie wymaga jakiejś szczególnie dobrej formy ani specjalnych umiejętności. Jest to sport doskonały dla każdej grupy wiekowej, od dzieci aż po emerytów. Niewiele jest także…

Radosna, rozśpiewana wspólnota

“Razem ze św. Jakubem bądźmy świadkami Miłości” – pod takim hasłem odbyła się w Łebie pierwsza diecezjalna pielgrzymka dzieci komunijnych do św. Jakuba.

Pamiętajmy o ogrodach

Kwiaty, krzewy, drzewa; mieszanina kolorów, kształtów, zapachów wybucha wiosną, zwłaszcza w maju. Żyją tu obok siebie egzotyczne gatunki przywożone z odległych kontynentów, Ameryki, Azji, Afryki (wśród nich najwyższa w Rzymie palma zwana “nogą słonia”), okazy roślinności śródziemnomorskiej – cedry, oleandry…

Obwodnica

Na otwarcie pelplińskiej obwodnicy czekaliśmy bardzo długo, a kiedy już mnie zaczęło to wszystko denerwować, pozwoliłem sobie swoje uczucia przenieść na papier. I stało się.

Każdy może zostać bohaterem

Wypadki komunikacyjne, urazy, oparzenia, zasłabnięcia, nagła utrata przytomności – w te i wiele innych nieszczęśliwych zdarzeń obfituje nasza codzienność, szczególnie ta wakacyjna.

Gdy cukier skacze

Bywa podstępna i często nie daje zauważalnych objawów. Zanim człowiek zorientuje się, że coś z nim nie tak, już tkwi w jej szponach.