Święto Niepodległości w: Kartuzach, Przodkowie, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Sulęczynie i Żukowie.


Kartuzy

11.11.2019

Powiatowo-gminne uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny w kolegiacie pw. WNMP. O godz.10.45 przewidziano  uroczystości przed pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej - okolicznościowa modlitwa, wystąpienie starosty kartuskiego i składanie kwiatów. Druga cześć obchodów odbędzie się na Rynku, Tam od godz. 11.30  koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Kartuz,  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz oraz poczęstunek. 
W razie niepogody organizatorzy zapraszają do Kartuskiego Centrum Kultury.

Zespół młodzieżowy SomGorsi zaprasza o godz. 18.30 do Kawiarenki pod Refektarzem na koncert „101 nutek dla Niepodległej, czyli same dobre melodie”. Wstęp wolny.

12.11.2019

W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego koncert z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się 12.11 o godz. 17.30. Wstęp wolny.

Przodkowo

W Przodkowie o godz. 10 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Andrzeja w Przodkowie. O godz. 11 zaplanowano koncert Przodkowskiej Orkiestry Dętej i Chóru Parafialnego. Po nim goście przejdą pod pomnik poległych za Ojczyznę i tam nastąpi złożenie kwiatów. Na zakończenie na wszystkich uczestników czekać będzie "patriotyczna" grochówka (ok. godz. 11.40).

Sierakowice

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 10.20 spotkanie przy pomniku Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Tam zaplanowano przywitanie delegacji, pocztów sztandarowych, okolicznościowe przemówienie, składanie kwiatów oraz wspólną modlitwę i przemarsz do kościoła pw. św. Marcina, gdzie o godzinie 11 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny.

Somonino

W hopowskim lesie 11 listopada tradycyjnie zostanie odprawiona msza św. polowa. Zbiórka uczestników o godz. 11.15 na parkingu przy DW 224, o godz. 12 msza św.

Stężyca

Samorząd Steżycy zaprasza na obchody Dnia Niepodległości do Szymbarku - na mszę św. o godz. 9 i dalsze uroczystości pod pomnikiem Szymbarskich Zakładników.

Sulęczyno

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 17 w sulęczyńskiej remizie OSP  odbędzie się Koncert Niepodległościowy. Pieśni patriotyczne wykonają Schola św. Anny, Orkiestra Dęta "Tuba Band" oraz nowo powstały Chór dla dorosłych.

Żukowo

10.11.2019

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza na wyjątkowy koncert "Piaśnicki Lament" do Centrum Kultury "Spichlerz" na godz. 19.00. Wystąpi zespół Folk Acoustic. Wstęp wolny!

11.11.2219

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz proboszcz parafii WNMP ks. Krzysztof Sagan zapraszają na gminne obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się 11.11.209 mszą świętą w kościele pw. WNMP o godz. 10.00. Po mszy uroczysty uczestnicy w kolumnie przejdą do kościoła św. Jana Chrzciciela, a tam nastąpią  przemówienia - burmistrza Wojciecha Kankowskiego i ks. Krzysztofa Sagana. Delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej. Na zakończenie odbędzie się minikoncert Gminnej Orkiestry Dętej Żukowo.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6820-swieto-11-listopada-w-powiecie-kartuskim