Od 20 lat wielbią Boga swoim śpiewem. Już w czwartek będą świętować swój jubileusz.

W minioną sobotę w Pelplinie odbyła się już VII edycja "Przystani - Warsztatów dla Duszy".

W sobotę w Pelplinie gościła młodzież z naszej diecezji w ramach "Przystani" i "Diecezjady".

Parafia Opatrzności Bożej z Tucholskim Ośrodkiem Kultury zapraszają do udziału w Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Religijnej, który w tym roku jest zadedykowany św. Janowi Pawłowi II z okazji 20. rocznicy pobytu w naszej diecezji.

We wtorek, 11 czerwca w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbyła się uroczysta Msza Święta sekundycyjna tegorocznych neoprezbiterów diecezji pelplińskiej.

W piątek, 14 czerwca w kościele Bożego Ciała w Pelplinie została odprawiona Msza Święta rozpoczynająca tegoroczną "Przystań". 

„Formator nie może być lansującym siebie błyskotliwym indywidualistą, bo tacy szkodzą wspólnocie Kościoła” -powiedział 8 czerwca biskup Arkadiusz Okroj w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie podczas dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza na "Weekend dla narzeczonych" w Tucholi, Czarnej Wodzie oraz w Kartuzach.

Budujcie dom na skale! To słowa, którymi zwracał się Jan Paweł II do zgromadzonych na górze pod Pelplinem w dniu 6 czerwca 1999 r.

Zespół Nieboskłonni wraz z Natalią Niemen zaśpiewali w 20. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Pelplinie.

Już po raz siódmy w Pelplinie na Przystani Jana III Sobieskiego odbędzie się spotkanie młodzieży „Przystań – Warsztaty dla duszy”.

To już XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Bp Arkadiusz Okroj przewodniczył uroczystościom w Sierakowicach z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w diecezji pelplińskiej.

W Bazylice katedralnej w Pelplinie rozpoczęły się prace remontowe.

6 czerwca 1999 roku Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził diecezję pelplińską.

W ubiegłą sobotę w bazylice katedralnej w Pelplinie odbyły się uroczystości złotego i diamentowego jubileuszu kapłaństwa.

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku, wspólnota naszego seminarium uczestniczyła w Metropolitarnym Zjeździe Wyższych Seminariów Duchownych w Gdańsku.

W sobotę, 1 czerwca na Polach Lednickich (woj. wielkopolskie) rozpoczęło się 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000.

Opowiem Ci o Spowiedzi, opowiem Ci o Eucharystii – to dwa motywy przewodnie XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000.

Dzisiaj rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Kalwarii Wielewskiej. 

W związku z mijającą 20. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II na terenie diecezji pelplińskiej w Sierakowicach odbędą się szczególne rekolekcje.

Corocznie w Pelplinie odbywa się wielkie święto poezji, któremu oręduje ksiądz Janusz Stanisław Pasierb.

W związku z obecną sytuacją Kościoła w Polsce Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski kieruje list do wiernych, który w najbliższą niedzielę zostanie odczytany w świątyniach katolickich.

W Człuchowie uroczyście otwarto w środę 22 maja Człuchowski Dom Kolpinga – to miejsce spotkań ludzi kreatywnych i chętnych do działania i pomocy innym.

W sobotę 25 maja biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił 10 diakonom święceń prezbiteratu.

Czasopismo "Pielgrzym" oraz Kaszub Travel zapraszają do uczestnictwa w pielgrzymce śladami św. Hildegardy.

W sobotę 18 maja 2019 roku w Bazylice Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Kanonik Andrzej Szopiński ustanowił nowych ceremoniarzy.

Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Ruszyły zapisy na tegoroczne Warsztaty dla Duszy "Przystań" w Pelplinie.

W sobotę, 18 maja br. w pocysterskim kompleksie klasztornym w Pelplinie odbędzie się kolejna Noc Muzeów.

Diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie 7 maja 2019 roku uzyskali tytuł magistra teologii. 

Papież Franciszek postanowił zezwolić na pielgrzymki do Medjugorie, które od tej pory będą mogły być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie.

“Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności”.

„Nie może być zgody, by z jakiegokolwiek powodu naruszać to, co dla poszczególnych ludzi, grup społecznych czy wyznaniowych jest nienaruszalne”.

3 maja w Gręblinie (parafia Wielki Garc) modlono się za wstawiennictwem bł. o. Hilarego Januszewskiego.

3 maja zmarł ks. kanonik Czesław Wierzbicki.

Tegoroczny Tydzień Biblijny upłynie pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12).

Pierwszego dnia egzaminów dojrzałości, w poniedziałek 6 maja zakon pijarów już po raz kolejny rozpoczyna akcję modlitewną w intencji maturzystów.

1 maja przypada 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

1 lipca wyruszy z Łeby rowerowa pielgrzymka do Santiago de Compostela. Cztery osoby pokonają w tym czasie ponad trzy tysiące trzysta kilometrów.

Pielgrzymka do Bingen