Różnorodności świąteczne i artystyczne na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

7 grudnia wieczorem z ogromny trudem można było wjechać do Pelplina. …

W środę, 4 grudnia w Człuchowie odbyła się I Gala Rodziny Kolpinga.

- Kościół na Wschodzie potrzebuje duchowego i materialnego wsparcia.

- W niedzielę 8 grudnia 2019 r. świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

13 grudnia Ojciec Święty Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) będzie obchodzić 50-lecie święceń kapłańskich, a 17 grudnia 83. rocznicę urodzin. ...

Radio Maryja świętuje w sobotę i niedzielę 28 lat istnienia. Jak w poprzednich latach miejscem głównego dziękczynienia za działalność toruńskiej rozgłośni będzie hala widowiskowo-sportowa „Arena Toruń”.

Od niedzieli 8 grudnia archidiecezja warszawska będzie miała nowe sanktuarium maryjne. Kard. Kazimierz Nycz na prośbę generała Zakonu Paulinów ustanowił diecezjalne Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w kościele rektorskim Świętego Ducha w Warszawie.

W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w wielu szkołach kultywuje się polskie zwyczaje związane z tym świętem, takie jak ubieranie choinki, organizowanie spotkań opłatkowych, śpiewanie kolęd czy wystawianie jasełek.

„Święty Mikołaj staje przed nami jako świadek dobroci i miłosierdzia. Uczy jej w świecie, który pragnąc zaspokoić wszystkie nasze potrzeby, jakby ciągle nie rozumiał, że nawet najbardziej luksusowe dobra nie zastąpią człowieka i jego serca” – mówił 6 grudnia w Łubowie abp Wojciech Polak.

Na Placu św. Piotra odsłonięto bożonarodzeniową szopkę i zapalono lampki na choince.

Trasa koncertowa „Betlejem w Polsce” zabrzmi tym głośniej, im z większym odzewem spotka się tegoroczna akcja charytatywna Ambasador Miłosierdzia.

Premier Mateusz Morawiecki powołał dziś Radę Rodziny, organ doradczy przy resorcie. ...

Na krakowskim Rynku Głównym Na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się 5 grudnia 77. Konkurs Szopek Krakowskich. ...

„Żłóbek jest prostym i cudownym znakiem naszej wiary, którego nie należy zagubić” – przypomniał Papież, zwracając się do delegacji z włoskich miejscowości, które podarowały na tegoroczne Boże Narodzenie choinkę i żłóbek na plac św. Piotra. ...

Od 2000 roku w drugą Niedzielę Adwentu Kościół katolicki w naszym kraju obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – w tym roku po raz 20. ...

Do szczególnej pamięci o dzieciach zachęca Papież w intencji modlitewnej na grudzień.

Dzięki wolontariuszom w gminie Chmielno realizowany jest projekt „Warto zapukać do drzwi!”.

5 grudnia burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki uhonorował wolontariuszy.

W czas adwentu doskonale wpisuje się niedzielny koncert promujący płytę Rorate caeli, nagraną przez sześciu śpiewaków skupionych w zespole Vox Intensa.

„Wreszcie spełniło się jego marzenie i przybył do Rzymu. W latach ‘80 wolał zostać z tymi, którzy go potrzebowali, zapłacił za to najwyższą cenę”…

To, że rozumienie Adwentu redukujemy do ostatnich kilku dni, jest wymowne. Pokazuje, że nie umiemy czekać, coraz bardziej się spieszymy. ...

Na chwilę obecną film pt. „Nieplanowane” - w reżyserii Cariego Solomona Chucka Konzelmana - obejrzało w Polsce 323 tys. widzów.

W Szkolnych Kołach Caritas i Parafialnych Zespołach Caritas działają ich tysiące. Pomagają seniorom, dzieciom, opiekują się chorymi. ...

„Jeśli wybierasz Chrystusa, nie możesz uciekać się do czarodzieja: ...

Dochód z kiermaszu charytatywnego trafi do kartuskiego hospicjum.

Bp Dydycz: Zwracamy się z serdeczną prośbą o zainteresowanie naszymi Rodakami.

Abp Gądecki: Poproszę Przewodniczących Episkopatów Europy o wsparcie dla ogłoszenia św. Jana Pawła II Patronem Europy i Doktorem Kościoła.

Przedświąteczny czas obfituje w różnorodne kiermasze, koncerty, jarmarki. Oto, co dziać się będzie w powiecie kartuskim:

Uroczystość poświęcenia kościoła św. Marcina „od kuchni” – posłuchaj.

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, siedemnastą już zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”.

W Izraelu podejmowane są inicjatywy mające na celu zachowanie i odrodzenie języka aramejskiego, a także związanej z nim tożsamości.

Papież o ks. Popiełuszce i pomocy Polaków dla Kościoła na Wschodzie.

Już za niecałe dwa tygodnie z rąk słowackich skautów harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego otrzymają Betlejemskie Światło Pokoju.

Kalendarz katolicki wspomina 4 grudnia św. Barbarę – dziewicę i męczennicę.

Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach uczy historii i kultury regionu. Zaproszenie.

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Franciszek: dyskryminacja niepełnosprawnych grzechem społecznym.

11 i 12 grudnia 2019 r. w Gdańsku odbędzie się I Kongres 108 – Błogosławionych Męczenników II wojny światowej.

22 młodych mężczyzn przybyło w ubiegły weekend na adwentowe dni skupienia do seminarium w Pelplinie.

Od listopada Centrum „Więź” również w Lęborku!

Zbiórka dla dzieci z oddziału onkologicznego w Gdańsku.

W dniu 8 grudnia 2019 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

- „Patrzmy w przyszłość z ufnością”.

Podaruj ludziom w potrzebie lepsze święta.

W niedzielę, 1 grudnia 2019 r., Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna dokonał uroczystego poświęcenia kościoła i ołtarza w parafii św. Marcina w Sierakowicach. 

W pierwszą niedzielę adwentu swoje spotkanie opłatkowe mieli pielgrzymi grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej.

Dziś rozpoczyna się pierwszy rok nowego programu duszpasterskiego o Eucharystii.

- „Znajdźmy więcej czasu dla Boga.”

W kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ostrzycach rozpoczęto dzień skupienia kartuskiej wspólnoty Wiara i Światło.

Od 1 grudnia, przez  kolejne niedziele adwentu, Caritas Polska wraz z Telewizją Polską będą zachęcać do świątecznej pomocy.

Szopka ze Scurelle, a choinka z Asiago staną na Placu św. Piotra.

- „Kościół pomaga rodzinom w kryzysie, a rodziny odnawiają Kościół”.

Radio Głos po raz drugi zaprasza w maju 2020r. na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

W sobotę, 7 grudnia o godz. 19:00 w Bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 25-lecia Radia Głos.

„Być gotowym, to dostrzec Bożą obecność w wydarzeniach, w których uczestniczymy, oczekiwać przyjścia Pana nie tylko na końcu czasów, ale przede wszystkim już teraz” – pisze w liście na Adwent 2019 Prymas Polski abp Wojciech Polak. 

11 i 12 grudnia w Gdańsku odbędzie się Kongres poświęcony 108 Męczennikom II wojny światowej, których w 1999 roku beatyfikował św. Jan Paweł II.

29 listopada w kościele w Klonówce odbyła się "Wieczornica Zaduszkowa".

Wszyscy jesteśmy gospodarzami spotkania Taizé.

Sługa Boży ks. Jan Franciszk Macha został ścięty przez Niemców podczas II wojny światowej za swoją propolską działalność.