Ewangelizacja

Zawsze był sobą i wiedział, czego oczekuje od niego Ten, który go posłał. Wiedział też, czego potrzebują ludzie, do których został posłany. Jego pontyfikat jest dowodem na to, że warto wierzyć Miłości i pozwolić, aby ona nami kierowała.

Święci słusznie kojarzą się nam z niebem, podobnie jak gwiazdy. Jest jednak wielka różnica między gwiazdami a świętymi. Gwiazdy są daleko od nas, a święci bardzo blisko. Gwiazdy czasami „spadają” z nieba, a święci wspierają nas, abyśmy do nieba się dostali. Nie potrafię wytłumaczyć, skąd biorą się gwiazdy ani jak powstają. Wiem zaś, że święci ludzie kształtują się pod sercem matek. Mocno wierzę, że pod Niepokalanym Sercem Maryi nabierają odpowiednich kształtów i że w sercu Kościoła dojrzewają do swej pełni. Wzrastają w konkretnych okolicznościach swojej historii, pochodzenia i powołania. Czasami posilają się owocami obcej ziemi, która ich przyjęła, częściej jednak chlebem z ziaren swej ojczyzny.(…)

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Na szlaku

Kiedy człowiek wędruje na piechotę, zwłaszcza w przypadku dłuższych odcinków marszu, zawsze się trochę udręczy. A to spiekota, a to bąble na stopach, a to znów deszcz porosi. Jednak to co zyskuje jest ponad te niedogodności.

FELIETON / Zofia Pomirska

Zasypana fontanna

Od jakiegoś czasu prowadzę szkolenia dla nauczycieli. To grupa zawodowa, która wciąż musi podnosić swoje kwalifikacje, żeby nadążyć za wymogami współczesnej edukacji. Nieustannie szkolą się lekarze, bo medycyna wciąż idzie do przodu.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Szakszuka adoptowana

Kraina starszych braci w wierze przyjęła,
polubiła i wciągnęła arabską potrawę,
a potem ją wyeksportowała w świat już z gwiazdą Dawida.

Temat do rozmowy