Szkoła Animatorów i Liderów

Zostali klerykami na trzy dni

Zawsze był sobą i wiedział, czego oczekuje od niego Ten, który go posłał. Wiedział też, czego potrzebują ludzie, do których został posłany. Jego pontyfikat jest dowodem na to, że warto wierzyć Miłości i pozwolić, aby ona nami kierowała.

Święci słusznie kojarzą się nam z niebem, podobnie jak gwiazdy. Jest jednak wielka różnica między gwiazdami a świętymi. Gwiazdy są daleko od nas, a święci bardzo blisko. Gwiazdy czasami „spadają” z nieba, a święci wspierają nas, abyśmy do nieba się dostali. Nie potrafię wytłumaczyć, skąd biorą się gwiazdy ani jak powstają. Wiem zaś, że święci ludzie kształtują się pod sercem matek. Mocno wierzę, że pod Niepokalanym Sercem Maryi nabierają odpowiednich kształtów i że w sercu Kościoła dojrzewają do swej pełni. Wzrastają w konkretnych okolicznościach swojej historii, pochodzenia i powołania. Czasami posilają się owocami obcej ziemi, która ich przyjęła, częściej jednak chlebem z ziaren swej ojczyzny.(…)

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Dary ojca pio

Italia kocha swojego świętego. Trudno się temu dziwić, wiele mu zawdzięcza. Posługa ojca Pio kojarzy się nam głównie z niezwykłym odprawianiem liturgii i stale zajętym konfesjonałem.

FELIETON / Zofia Pomirska

To też solidarność

Podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku Jan Paweł II w Gdańsku wypowiedział słowa nawiązujące do fragmentu Listu św. Pawła do Galatów (6,2): „»Jeden drugiego brzemiona noście«. Słowa te mają wielką nośność.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Czas na małe podsumowanie

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko.

Wartościowa książka

Temat do rozmowy

W bieżącym numerze