Z życia Kościoła

Z życia diecezji

„Tylko jedno miał w głowie – znaleźć szczęście. Kiedy pytano go, kim chce być, gdy dorośnie, odpowiadał, że piosenkarzem albo aktorem. Wydawało mu się, że te zawody dają człowiekowi pełnię szczęścia. Czyż aktorzy i piosenkarze nie uśmiechają się zawsze od ucha do ucha?

 

Kiedy podrósł uznał, że najważniejsze są pieniądze. Zaczął robić interesy, dzień i noc harował jak szalony, i bardzo się wzbogacił. Nie czuł się jednak szczęśliwy. Pomyślał: »Żeby zdobyć szczęście, trzeba podróżować«. Wziął wszystkie pieniądze i zaczął podróżować po całym świecie. W końcu poczuł się śmiertelnie zmęczony. I wcale nie był szczęśliwy. (…)

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Jaki Gdańsk?

Gdańsk na przestrzeni dziejów zmieniał się parokrotnie.
Najpierw słowiański, potem krzyżacki, przez znaczną część swych dziejów kulturowo niemiecki, wreszcie pruski i nazistowski, na koniec niemal stuprocentowo polski.

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat aktualnego numeru

Społeczeństwo

Pielgrzymka do Bingen