Z życia Kościoła

Z życia diecezji

Praca czy studia? A jeśli uczelnia wyższa, to jaki kierunek? Trwające właśnie egzaminy maturalne sprawdzają zdobytą wiedzę i zmuszają do podejmowania życiowych decyzji. Czy aby na pewno?

Z badania Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Work Service wynika, że prawie połowa Polaków nie wykonuje pracy zgodnej ze swoim wykształceniem.

Jaką strategię mają przyjąć maturzyści, planując dalsze lata swojego życia? Czy lepiej sprawdzać, w których branżach jest najwięcej ofert pracy, czy może kierować się swoimi zainteresowaniami?
– Matura to pierwszy egzamin, po którym to do nas będzie należała decyzja, co będziemy robić w życiu – stwierdza Weronika Czulak, tegoroczna maturzystka. – Stresuję się i czuję presję, bo przecież od tego, jaki będzie wynik zależy, czy dostanę się na wymarzone studia. (…)

 

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Jaki Gdańsk?

Gdańsk na przestrzeni dziejów zmieniał się parokrotnie.
Najpierw słowiański, potem krzyżacki, przez znaczną część swych dziejów kulturowo niemiecki, wreszcie pruski i nazistowski, na koniec niemal stuprocentowo polski.

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat aktualnego numeru

Społeczeństwo

Pielgrzymka do Bingen