Szkoła Animatorów i Liderów

Zostali klerykami na trzy dni

Wojowniczka – na ringu i w życiu. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie zawodowym. Mimo że od dawna jest na „sportowej emeryturze”, nie zwalania. W 2013 roku podczas zawodów Thriatlon Energy we Frankfurcie została Ironmanem. O wyzwaniach, które nieustanie podejmuje, trudnych decyzjach i miłości do syna Iwona Guzowska opowiada Iwonie Demskiej.

– Pod koniec ubiegłego roku ukazała się Twoja pierwsza książka zatytułowana „Najważniejsza decyzja”. Można powiedzieć, że jest to słodko-gorzka historia pewnej dziewczyny, która bardzo chciała coś osiągnąć wbrew temu, co przynosiło jej życie. Książka, jak podkreślasz, została napisana od początku do końca przez Ciebie.

– Jestem z tego dumna, bo w całej ubiegłorocznej puli książek sygnowanych nazwiskiem sportowców moja jest jedyną w całości napisaną samodzielnie. Wynikało to z tego, że nie chciałam opowiadać pewnych rzeczy, które zostałyby przefiltrowane, a może i zniekształcone przez światopogląd i dystans osoby, która pisałaby ją w moim imieniu. Ktoś, kto pisałby za mnie tę książkę, być może położyłby akcent nie na to, co dla mnie było istotne. Chciałam, żeby od początku do końca ta książka była moja, zwłaszcza na tym najgłębszym poziomie, jakim są uczucia. (…)

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Dary ojca pio

Italia kocha swojego świętego. Trudno się temu dziwić, wiele mu zawdzięcza. Posługa ojca Pio kojarzy się nam głównie z niezwykłym odprawianiem liturgii i stale zajętym konfesjonałem.

FELIETON / Zofia Pomirska

To też solidarność

Podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku Jan Paweł II w Gdańsku wypowiedział słowa nawiązujące do fragmentu Listu św. Pawła do Galatów (6,2): „»Jeden drugiego brzemiona noście«. Słowa te mają wielką nośność.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Czas na małe podsumowanie

Odwiedziłem w tym roku kilka ciekawych miejsc i zjadłem kilka ciekawych potraw, w tym ucho. Świńskie ucho na chrupko.

Wartościowa książka

Temat do rozmowy

W bieżącym numerze