Pandemia dla niektórych osób może być czasem tęsknoty za normalnym spotkaniem i rozmową, za pobyciem z drugim człowiekiem, za ważną i wyjątkową relacją. Niestety m.in. wszechobecne zabieganie i “brak czasu”, a także ograniczenia spowodowane pandemią, nie ułatwiają nawiązywania nowych znajomości a także pielęgnowania tych, które mamy. Dlatego pragniemy zaprosić na spotkania online „SAMOTNOŚĆ W PANDEMII – powołani do relacji” kobiety i mężczyzn, którzy mają chęć spędzić ten weekend z innymi i nawiązać nowe relacje.

Szkoła Formacyjna św. Józefa oraz Centrum Psychologiczno-Pastoralne "Więź" zaprasza na „Kurs św. Józefa online”, czyli 5-miesięczne warsztaty rozwoju osobistego oraz propozycję pogłębienia życia duchowego (luty – czerwiec 2021)

Jak jest z realizacją noworocznych postanowień? Każdy wie najlepiej. A co, jeśli jednym z tych postanowień byłoby: odzyskać wewnętrzny spokój? Zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Być lepszym dla siebie. Jednak samo powiedzenie sobie, że "w tym roku bardziej zadbam o siebie" będzie miało podobny efekt, jak inne w kategorii "w tym roku to czy tamto". Trzeba wykonać pierwszy krok. Konkretne działanie. …

Czas pandemii koronawirusa powoduje w nas dużo różnych emocji i wątpliwości. Jeśli doświadczasz samotności, lęku, niepewności, bezradności, zwątpienia, chęci i niemożności pomocy bliskim bądź przemocy możesz zadzwonić i porozmawiać z kapłanem lub osobą konsekrowaną.

W dniach 29-31 stycznia 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na drugą część (kontynuację) rekolekcji pt. „EUCHARYSTIA – smak życia”.

W dniach 11-13 stycznia 2021 r. Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe zaprasza członków liturgicznej służby ołtarza na spotkania i wykłady w ramach Franciszkańskiej Szkoły Ceremoniarza.

„Skoro włączyłeś tą konferencję i ją słyszysz to znaczy, że w pewien sposób już upodobniłeś się do Maryi” – zaciekawia dk. Patryk Wysota.

„Jesteśmy wezwani do tego, żeby przygotować się na przyjście naszego Pana zarówno ciałem, jak i duchem radosnym” – zachęca dk. Robert Bielau.

„Adwent jest czasem, żeby zgłupieć” – przytacza słowa ks. Pawlukiewicza dk. Bartek Labuda. Dlaczego, żeby zgłupieć? – posłuchaj rozważania.

Propozycja rekolekcji adwentowych 2020 opracowana przez Zespół Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej (nacalyswiat.pl). Na czwarty dzień rekolekcji zaprasza Anna Maria Kolberg OV, ks. Krzysztof Piątkiewicz oraz gościnnie Pan Tadeusz Budziszewski.

„Nie dajmy sobie zabrać tego czasu Adwentu. Żadna świąteczna reklama nie zmieni Twojego życia tak jak to robi Jezus. (…) Żaden nawet najpiękniejszy prezent nie będzie tak cenny jak to co chce dać nam Jezus – zbawienie…”- mówi dk. Oskar Pryba.

Propozycja rekolekcji adwentowych 2020 opracowana przez Zespół Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej (nacalyswiat.pl). Trzeci dzień rekolekcji: ks. Tomasz Szcześniak i ks. Piotr Lipkowski.

Sposób reagowania każdego z nas na różne sytuacje w codzienności wynika z indywidualnej historii życia, środowiska, w którym wzrastaliśmy, pozytywnych lub trudnych doświadczeń, a także wzmacniających lub raniących słów kierowanych pod naszym adresem.

Propozycja rekolekcji adwentowych 2020 opracowana przez Zespół Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej (nacalyswiat.pl). Drugi dzień rekolekcji: Ks. Radosław Karczewski i Ks. Marcin Kunda.

Propozycja rekolekcji adwentowych 2020 opracowana przez Zespół Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej (nacalyswiat.pl). Pierwszy dzień rekolekcji: Ks. Jarosław Kubiak i Ks. Tomasz Syldatk.

Jak przygotować dzieci do przeżywania Mszy św. w dobie pandemii koronawirusa i jak zaciekawić je Słowem Bożym? „Ewangelia z pomysłem” to nowa seria dla najmłodszych, która startuje już 26 listopada na YouTube. Kolejne odcinki publikowane będą w każdy czwartek.

Konferencja online Międzynarodowej Federacji na Rzecz Wyboru Terapii i Doradztwa pt.: Wolności, prawa i samostanowienie o sobie. Poradnictwo dla kobiet i mężczyzn cierpiących wskutek niechcianego pociągu seksualnego i dezorientacji płciowej [Po raz pierwszy w języku polskim!].

Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź” zaprasza na internetowe spotkania tematyczne - otwarte dla wszystkich chętnych.

Obecny czas jest bardzo trudny dla wszystkich. W polskich domach jest dużo nerwów i niepewności, a niekiedy agresji, związanej z wszystkimi urokami przebywania ze sobą bez możliwości odreagowania. Warto poszukać pomocy.

"Oddanie33" - to propozycja 33-dniowych rekolekcji dla wszystkich. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Adrianem Pakułą, przedstawicielem organizatorów przedsięwzięcia.