W dniach 8 do 12 czerwca 2022 r. Klasztor Karmelitów Bosych w Gorzędzieju zaprasza na rekolekcje pt. „Szkoła modlitwy karmelitańskiej (Etap IV) - Perspektywy przyjaźni z Jezusem”.

W dniach 24 – 26 czerwca 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Pokonaj swój strach”.

Już od poniedziałku, 16 maja 2022 r. ruszają spotkania Grupy Formacyjnej św. Józefa. Dedykujemy je osobom, które brały już udział w innych projektach “Więzi” – ma bowiem charakter „pogłębiony”, „zaawansowany”.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza  na kapłanów na rekolekcje!

W dniach 26-29 maja 2022 r. Klasztor Karmelitów Bosych w Gorzędzieju zaprasza na rekolekcje pt. „Z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego, otwarci na Żywy Płomień Miłości”.

Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga jest jednością cielesno-psychiczno-duchową. Dojrzała osobowość jest harmonią pomiędzy tymi trzema obszarami funkcjonowania człowieka. Jak zadbać o siebie i zaopiekować się sobą w czasie niepokoju i lęku. Jakie wskazówki dotyczące zdrowej duchowości znajdujemy w chrześcijaństwie?

Historia naszego życia ma wpływ na naszą teraźniejszość. Reakcje na różne sytuacje często mogą być konsekwencją wcześniejszych trudnych doświadczeń, słyszanych, raniących słów a także ukształtowanych w nas obronnych, często nieuświadomionych, schematów działania. Wiele osób doświadcza cierpienia w różnych obszarach życia. Czasami nie potrafimy dokładnie nazwać tego, co nas wewnętrznie niszczy i czujemy, że nikt nas nie rozumie.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza WSZYSTKICH (niezależnie od płci, wieku, stanu cywilnego...) na niedzielne popołudnie ze św. Józefem!

W dniach 10-12 czerwca 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Lustereczko, powiedz przecie”.

Zapraszamy wszystkich Diecezjalnych Doradców Życia Rodzinnego na szkolenie online „SFERA SEKSUALNA W MAŁŻEŃSTWIE. TRUDNOŚCI, PROBLEMY I JAK MOŻNA IM ZARADZIĆ W PRACY PORADNICTWA RODZINNEGO”. Szkolenie odbędzie się w dniu 28 maja 2022 r. w godz. 10.00-15.00.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Piątku zapraszamy na cykl rekolekcji pt. „Chcę żyć”, które dla słuchaczy Radia Głos oraz internautów przygotował ks. Zbyszek Geldon, wicedyrektor Radia Głos. Emisja codziennie o godz. 7:00 na kanale YouTube. 

Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej serdecznie zaprasza na „Majówkę ze Słowem Bożym”, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2022 r. w klasztorze w Orliku.

W dniach 12 – 15 maja 2022 r. Klasztor Karmelitów Bosych w Gorzędzieju zaprasza na rekolekcje pt. „Źródło Wody Żywej” – o źródłach modlitwy z dzieleniem się Słowem Bożym.

Pierwsze spotkanie, dedykowane dla młodzieży w wieku 16 – 30 lat już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. 

Samotne rodzicielstwo nie jest łatwym zadaniem. Dla wielu osób ogarnięcie codziennych zadań staje się wyzwaniem ponad ludzkie siły. Często brakuje już czasu na zadbanie o swoje podstawowe potrzeby. Czy jednak tak musi być? Wiele rzeczy i sytuacji, które już się wydarzyły, nie możemy zmienić. Jednak mamy wpływ na każdy kolejny dzień!

W dniach 6 – 8 maja 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Tobiasz i Sara – droga do bliskości. Lectio divina.” 

Jeśli ostatnie wydarzenia wymęczyły Cię emocjonalnie lub fizycznie, bądź jesteś zabiegany/a i zapomniałeś/aś, co to jest odpoczynek – to ten weekend jest właśnie dla Ciebie! Pozwól sobie na odpoczynek nad morzem, gdzie sama natura pomaga zatrzymać się i wyciszyć rozproszone zmysły. Pozwól sobie na chwile sam na sam z Bogiem, z samym sobą i z drugim człowiekiem, aby na nowo odkryć, że można czerpać siły ze Źródła i z dobrych relacji.

W dniach 8 – 10 kwietnia 2022 r. Klasztor Karmelitów Bosych w Gorzędzieju zaprasza na rekolekcje weekendowe pt. „Wprowadzenie w misterium Paschy naszego Pana – przygotowanie do Wielkiego Tygodnia”.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na rekolekcje pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”.

Zapraszamy do uczestnictwa w KURSIE JONASZA, który stanowi nową propozycję Centrum "Więź" w kierunku indywidualnego rozwoju duchowego. Naszą wspólną drogę dedykowaną osobom, które nadal szukają swojego miejsca w otaczającym świecie rozpoczynamy w marcu, a zakończymy 14 czerwca 2022 r. Wszystkie aktywności w ramach kursu odbędą się online.