Z życia Kościoła

Z życia diecezji

W przyszły weekend w Gniewie odbędzie się kolejny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel 2017, podczas którego będzie można usłyszeć wiele gwiazd z kraju i zza granicy. Na scenie pojawią m.in Natalia Kukulska, Krzysztof Iwaneczko oraz Mietek Szcześniak. Utwór tego ostatniego artysty chcemy zaprezentować w najnowszym "Pielgrzym Muzycznie" - naszym łowcy ponadczasowych i niebanalnych kawałków "z Duchem". 


Mieczysław Szcześniak urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory".

W 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę "Przyszli o zmroku" (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). 

W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot '89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy.

18 marca 2006 piosenka Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka „Dumka na dwa serca” wygrała plebiscyt na Najpiękniejszą piosenkę z sercem zorganizowany przez TVP1 i Radio RMF FM przy okazji akcji Serce masz tylko jedno. 

Wydał 7 albumów, w tym najnowszy pt.: "Nierówni", który ukazał się w sprzedaży pod koniec ubiegłego roku. 

Artysta angażuje się w wielu chrześcijańskich projektach muzycznych, współpracuje między innymi z zespołem Trzecia Godzina Dnia

Dziś prezentujemy Państwu utwór "Twoja miłość jak ciepły deszcz" - podniosły, jednocześnie delikatny i głęboki.

fot.: mietekszczesniak.pl

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Jaki Gdańsk?

Gdańsk na przestrzeni dziejów zmieniał się parokrotnie.
Najpierw słowiański, potem krzyżacki, przez znaczną część swych dziejów kulturowo niemiecki, wreszcie pruski i nazistowski, na koniec niemal stuprocentowo polski.

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Dziwna kuchnia to nie my

Taka jest prawda. W polskiej kuchni nic nie szokuje. Nie mamy sera z robalami, nie mamy pieczonych larw i gnijących ryb.
Całkiem niedawno na pewnym poczytnym portalu trafiłem na artykuł o polskich potrawach...

Temat aktualnego numeru

Społeczeństwo

Pielgrzymka do Bingen