Dzisiaj mija 39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 znad Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się biały dym oznaczający ogromną radość dla całego Kościoła Powszechnego. Habemus Papam!

W dniu, w którym wspominamy naszych Aniołów Stróżów piękna pieśń właśnie o tych niebiańskich duchach. 

Każdego roku w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie ma miejsce niezwykłe widowisko muzyczne, którego uczestnicy wspólnie mówią jednym głosem: Chwała Panu! Koncert Jednego Serca i Jednego Ducha od 2003 gromadzi tłumy wierzących na jednej z największych w Polsce chrześcijańskich imprez.

Hillsong United jest jednym z najbardziej znanych zespołów muzycznych wykonujących muzykę "worshipową". Jego członkowie pochodzę z Australii i są wyznania zielonoświątkowego. Jednym z ich największych przebojów jest utwór "Oceans", który dzisiaj prezentujemy. 

Dziś prezentujemy utwór "Effatha", który pochodzi z  z debiutanckiego albumu Magdy Frączek o tym samym tytule, który ukazał się w 2013 roku.

Ostatnio prezentowaliśmy Państwu utwór bardzo dynamiczny i energiczny, pozostający w rytmach muzyki gospel, którą mogliśmy się cieszyć uczestnicząc w Festiwalu Gospel mający miejsce dwa tygodnie temu w Gniewie. Dziś chcemy przedstawić artystę tworzącego muzykę od serca i dla serca. Mate.O i niezwykle liryczny "Usiądź przy mnie".

W minony weekend w kociewskim Gniewie miało miejsce wielkie święto muzyki gospel. Pozostając jeszcze w klimacie afroamerykańskich dźwięków prezentujemy utwór "Ogień" z repertuaru zespołu Gospel Rain. 

Mieczysław Szcześniak - postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybitnie uzdolniony ostatnio uraczył nas swoją nową płytą. Niedawno mieliśmy okazję bliżej poznać i porozmawiać z tym niezwykłym artystą. 

Wayne Ellington to wyjątkowa postać muzyki chrześcijańskiej z Londynu, a prywatnie wspaniały i pełen Bożego Ducha człowiek. O jego doświadczeniach z muzyką gospel, wierze i ŚDM w Krakowie rozmawia Konrad Mania

"Życie jest proste - jest miłością!" Z Adamem Sztabą - polskim kompozytorem, pianistą, dyrygentem i producentem muzyczny o muzyce i chrześcijaństwie rozmawia Konrad Mania.

Wartościowa książka