Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć garderobę na okres jesieni i zimy, to właśnie styl militarny i bizantyjski przepych, którego symbolem jest złoto, może być inspiracją. Zielone kurtki – parki – już na dobre zagościły na ulicach, ale w tym sezonie dołącza do nich płaszcz, najlepiej dwurzędowy, stylizowany na wojskowy. Oprócz zieleni i moro na pokazach mody Moschino czy Michaela Korsa królują okrycia w kolorze szarym, czarnym czy granatowym.

Inspiracja militariami dotyczy również torebek wyglądających jak wojskowy plecak. Ideałem wydaje się w tym sezonie wojskowy płaszcz w starym stylu z dużymi złotymi elementami, bo łączy w sobie oba trendy tego sezonu. Bizantyjski przepych widać na wybiegach nie tylko w postaci dużej wyrazistej biżuterii. Wracają do łask materiały kojarzone z luksusem, takie jak welur czy atłas, które również połyskują. Moda na jesień i zimę wydaje się krzyczeć kolorem, przerysowanymi dodatkami, naszywkami (kwiaty, ostre barwy).

Dla pań, które nie czują się najlepiej w tej stylistyce, projektanci proponują spektakularny powrót szarego płaszcza, najlepiej luźnego. Kolorem, który powraca jest też soczysta czerwień.

Justyna ZamojskaKliknij, aby powiększyć.


„Pielgrzym” 2017, nr 21 (727), s. 34