Triduum Paschalne

Post w Oktawie Wielkanocy

Z życia diecezji

Bł. Jan Paweł II, papież, bije zapewne rekordy również w zakresie publikacji, jakie się na jego temat ukazują. Jest ich wiele, a przy tym są one gatunkowo niezwykle zróżnicowane. Mam oto przed sobą książeczkę zatytułowaną "To ja, Karol! Nie poznajesz mnie?!". To jest zbiór anegdot zebranych przez red. Grzegorza Polaka, znanego mi z czasów, kiedy był dość bliskim współpracownikiem bpa Władysława Miziołka w dziele ekumenizmu, a rysunkami opatrzył je Marcin Wicha. Owszem, to jest oblicze Jana Pawła II mniej nam znane. Jan Paweł II miał bowiem bardzo swoiste poczucie humoru. (…)

ELIASZ

FELIETON / Elżbieta Ruman

Wszyscy jesteśmy aktorami

Prawda nie tylko wiedzie do wolności, ale jest również bezpośrednią drogą do samego Boga. Bez prawdy nie potrafimy rozróżniać dobra i zła. Jeżeli nie szukamy prawdy, stajemy się pełnymi lęku niewolnikami, którzy tylko udają, że naprawdę żyją.

FELIETON / Adam Hlebowicz

Jaki Gdańsk?

Gdańsk na przestrzeni dziejów zmieniał się parokrotnie.
Najpierw słowiański, potem krzyżacki, przez znaczną część swych dziejów kulturowo niemiecki, wreszcie pruski i nazistowski, na koniec niemal stuprocentowo polski.

FELIETON / Zofia Pomirska

Właściwa hierarchia?

„Gabrysia śpi ze mną w łóżku”, „Byłam z Józkiem na spacerze”, „Mój Felek nie lubi gotowanego mięsa” – wydawać by się mogło, że tak brzmią informacje o członkach czyichś rodzin, ale pozory mylą, gdyż w ten sposób wielu z nas coraz częściej mówi o zwierzętach domowych.

KULINARIA / Sławek Walkowski

Z ziemi egipskiej

Tytuł może sugerować, że w tym felietonie będę wyprowadzał Żydów z niewoli i zajmę się fenomenem manny.
Innym razem.
Po prostu chcę zwinąć Egipcjanom ich fajną zupę.

Wartościowa książka

Temat do rozmowy

Społeczeństwo

W bieżącym numerze