Wyruszamy w duchową pielgrzymkę do Lourdes. Nie pielgrzymujemy przez miejsca, lecz przez wydarzenia. A wówczas nawet te dawne i bardzo odległe chwile stają się tak bliskie, że możemy być w nich obecni.

Dokąd najpierw docieramy? Do domu św. Bernadety.

 

Rodzina Soubirous

Znaleźliśmy się w mrocznym pokoju na tyłach nędznego budynku, który kiedyś służył jako areszt. Tam żyje rodzina, której członkiem jest późniejsza niezwykła święta – Bernadeta. Jej rodzice zupełnie nie radzą sobie w życiu. Młyn, którego częścią było ich mieszkanie, został skonfiskowany za długi, a oni nie potrafili sobie znaleźć innego schronienia jak zaplecze więziennego budynku.

A jednak w tej ruderze potrafiło zabłysnąć światło. To tam pojawiła się wybranka Najświętszej Maryi Panny.

Bernadeta była najstarszym dzieckiem państwa Soubirous. 11 lutego 1858 roku, w dniu spotkania z Matką Najświętszą, miała czternaście lat. Była pogodną, spokojną dziewczyną. Ludzie ją lubili, nikt jednak nie sądził, że to dziecko zostanie wyznaczone przez Maryję na powierniczkę swych sekretów. (…)

Temat do rozmowy

Najważniejsze jest spotkanie

O nowych wyzwaniach stojących przed byłym biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej – Wiesławem Śmiglem, od niedawana nominatem diecezji toruńskiej, rozmawia ks. Wojciech Węckowski.

Pielgrzym TV

Święcenia kapłańskie w Pelplinie

me>

Wywiad

Miłość całodobowo

Mówią o niej – siostra zakonna z pazurem. Jest odważna, nieustraszona i waleczna. Dokonuje rzeczy wspaniałych, godnych podziwu. Pełna pasji i miłości do bliźniego.